Ana Sayfa Haberler Dünyadan Koronavirüs Aşılarının Pandemiyi Azaltmaya Başladığı İlk Ülke: İsrail

Koronavirüs Aşılarının Pandemiyi Azaltmaya Başladığı İlk Ülke: İsrail

0
Koronavirüs Aşılarının Pandemiyi Azaltmaya Başladığı İlk Ülke: İsrail

İsrail’in Covid-19 aşısına başlamasından tam 6 hafta sonra sağlık ekipleri ve halk rahat bir nefes almaya başladı. Covid-19 aşısı 6 haftanın sonunda etkisini göstermeye başladı. Bu haftanın başlarında, ülkede ağır hasta olan 60 yaş ve üzerinde ki kişilerin sayısında sürekli ve istikrarlı bir düşüş olduğu bildirildi. İsrail’deki aşı uygulamasının ilk aşamasında 60 yaşın üzerindeki kişilere öncelik verildi.

İsrail’in Rehovot kentindeki Weizmann Bilim Enstitüsü’nden veri bilimcisi Eran Segal 1 Şubat’ta “Dikkatle söylüyoruz, sihir başladı,” diye tweet atarak COVID-19 vakalarının düşüşe geçtiğini belirtmişti.

Covid – 19 aşısı ile birlikte yapılan araştırmalar sonucunda aşının bulunması ile vaka sayılarında ki azalış ve düşüş herkese bir umut oldu.

Şuan da bilim insanlarının bu konu ile ilgili düşüncelerini değiştiren tek şey ilk kez İngiltere’de ortaya çıkan Mustasyonlu Koronavirüsü. Mutasyonlu Koronavirüsü uzmanlara göre İsrail’in %70’inden fazlasını oluşturuyor ve bilim insanları bununla ilgili araştırmalara devam ettiklerini duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here