Yaşadığınız şehri elbette seviyorsunuz, ama daha sakin, ya da daha hareketli belki de daha tarihle iç içe bir şehir olsaydı daha mı güzel olurdu? Dünya üzerinde bir sürü şehir, hepsinde başka bir hayat var. Senin hayallerini süsleyen şehir nasıl bir yer? Refah seviyesi yüksek, olaylardan uzak, yüksek eğitim olanakları ve coğrafi güzelliklerini düşününce hangisi senin için daha uygun hemen karar ver!

Hayallerini süsleyen şehir hangisi olmalı biz senin için birkaç tane seçtik. Sen de hemen kararını ver;

Viyana, Avusturya

Avusturya’nın başkenti olan Viyana yeşil alanları, kültürel birikimi ve turizm bakımından inanılmaz olmasıyla dikkat çekiyor. Son derece gelişmiş sosyoekonomik durum, organik tarım ve sevenine leziz şaraplar… Leopold müzesindeki yaz sergileri, Volksgarten parkı ve tabii kilometrelerce uzanan efsanevi güzellikteki sahil şeridi de atlanılmayacak kadar güzel.

Zürih, İsviçre

Refah seviyesi ve hayat standartları oldukça yüksek olan Zürih’ten bahsederken doğasını da atlayamayız. Zürih Nehri kıyısında Alp Dağları’na sadece 30 kilometre mesafede yer alıyor. Yeşil beyaz örtülü dağlarında bir nehir manzarası eşliğinde ciğerlerinize mutluluk çekmek paha biçilemez.

Helsinki, Finlandiya

Kuzey Avrupa’nın güzel şehirlerinden biri olan Helsinki Finlandiya’nın başkenti. Baltık Denizi kıyısında yer alan Helsinki deniz, kum ve güneş üçlüsünden vazgeçemeyenlerin tatil mekanı. Turist olarak bile ziyaret ettiğinizde hiçbir güvenlik sıkıntısı yaşamadan dolaşabilirsiniz.

Toronto, Kanada

Modern ve farklı kültürlere açık ekonomik yönden gelişmiş bir şehir olan Toronto, suç oranında sıfır derecesine yakın. Üstelik dünyanın en büyük şelalesi olan Niagara ve dünyanın en uzun kulelerinden olan CN Tower Ontraio eyaletinin başkenti olan şehirde! Hem İngilizce hem de Fransızca konuşulan son derece eğitimli bir nüfus yapısı bulunuyor.

Frankfurt, Almanya

Ticaret ve finansın merkezlerinden olan Frankfurt, Almanya’nın en kalabalık havalimanına ev sahipliği yapıyor. Ülkenin en önemli ulaşım merkezi olma özelliği taşıyan Frankfurt’u dolaşırken Katerdrali’nden başlayan alışveriş gözdesi mağazaları gezmek mümkün. Suç oranı düşük olan bu şehirde yerli halkın eğitim seviyesi ile ekonomik ve sosyal durumları son derecede gelişmiş.

İster tatile, istersen tamamen beğen ve hemen git! Dünyada daha çok şehir var!