Ana Sayfa KÜLTÜR & SANAT Ankara’da Kurumuş Ağaçlar Sanat Eserine Dönüştürülüyor

Ankara’da Kurumuş Ağaçlar Sanat Eserine Dönüştürülüyor

0
Ankara’da Kurumuş Ağaçlar Sanat Eserine Dönüştürülüyor

Kaldırım taşlarına yazılan matematik formüllerinden sonra geçtiğimiz günlerde 3 yıl önce kaybolan Seğmenler Parkı’ndaki İlhan Koman’a ait heykel yeniden yapılarak parka yerleştirilmişti. Bu haberlerin ardından işte Ankara Belediyesinin yeni projesi:

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Heykeltıraş Hüseyin Şahin ile birlikte başladıkları projeyi duyurdu ve biyolojik olarak ömrünü tamamlamış ağaçların Ankara’ya özgü figürlere dönüştürüldüğünüz açıkladı.

Mansur Yavaş attığı tweette şöyle belirtti; “Değerli zanaatkar Hüseyin Şahin’in katkılarıyla biyolojik ömürlerini tamamlayan kuru ağaçları Ankara’mıza özgü figürlere dönüştürdük. Elimizdeki değerlerden faydalanarak, israf etmeden dünyamızı güzelleştirmek mümkün.”

Keçi, kedi, güvercin ve tavşan figürlerinin bulunduğu Ankara sokakları ve caddelerinde ölü ağaçlar adeta can bulurken, ağaçların sökülmemesi takdir topladı.

Hüseyin Şahin bu uygulamanın Türkiye’de bir ilk olduğunu belirtirken seçimlerden önce Mansur Yavaş’ın seçimlerden önce Ankara’yı bir sanat merkezi haline getirmek istediğini söyledi.

Talep edilmesi haline projenin devamının geleceğini belirten yetkililer, vatandaşlardan tam not aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here