Son günlerde herkes clubhouse uygulamasını konuşuyor. Uygulamanın diğer sosyal medya uygulamalarından farkı nedir? Ciddi bir rakip olabilecek mi? Güvenlik sorusu yaratır mı? Tam olarak nedir, ne işe yarar? Gibi sorular herkesin kafasında bir soru işareti olmaya devam ediyor.

Şimdi gelelim Clubhouse nedir sorusunun cevabına;

2020 yılında Alpha Exploration Co. isimli bir yazılım şirketi tarafından geliştirilen Clubhouse, farklı odalar oluşturarak, tamamen sesli bir şekilde çalışan bir uygulama. Clubhouse’da diğer popüler sosyal mecralardaki gibi video ve fotoğraf paylaşmak mümkün değil.

Davetsiz girişin mümkün olmadığı uygulamada davetiye alan kullanıcı ise platforma girdikten sonra iki kişiyi davet etme hakkına sahip oluyor. Davetiye sistemi, uygulamaya olan merakı arttırırken çok kısa sürede daha fazla kişiye ulaşılmasını sağlıyor.

Son olarak sistemle ilgili birçok güvenlik sorusu kafaları karıştırmaya devam ediyor. Her ne kadar yayınların sadece canlı olup kayıt almadığı söylense de sesiniz bir süreliğine kaydediliyor bildirimi görmek mümkün.