İstanbul her zaman sanat şehriydi, olmaya da devam ediyor. Birçok yeni sergiye ev sahipliği yapan İstanbul’da hangi sergiye gitmelisiniz biz sizin için sıraladık. Merak ettiğiniz sanatçılar ve sergileri için hemen inceleyin.

Mozaik Desin, Halil Altındere

Uluslararası birçok alanda tanınan Halil Altındere’nin 2021 yılında ürettiği “Güvenlik Ağacı” isimli heykeli PİLOT Galeri ve Mozik Desing iş birliği ile Ortaköy Dereboyu Caddesi, 18 numarada sergileniyor.

Gözetlemenin bir obsesyona dönüştüğü çağımız, göz retinası okuyan kameralar, dronelar internet çerezleri ve daha fazlasını hatta bilmediklerimizi düşündürüyor.

Arter, Füsun Onur

Türkiye’de çağdaş sanatın öncülerinden olan sanatçımız Füsun Onur, müziksel referanslar taşıyan bu yerleştirmede, dört sıradan nesneyi müzik mecrası ve unsurları ile birleştiriyor.

Ferda Art Platform, Seçki

26 Haziran’a kadar farklı disiplinlerden sanatçıların bir araya geldiği bu eser sanatseverlerle buluşuyor. Hüseyin Aksoy, Mert Diner, Ahmet Duru, Buğra Erol, Murat Germen, Ilgın Seymen, Eda Soylu ve Nazım Ünal Yılmaz’ın üretimlerinin ve sanatsal süreçlerinin birbiriyle etkileşimiyle ortaya çıkan sergi, seyircisine farklı disiplinlerden sanatçıların pratiklerini keşfetme fırsatı sunuyor.

Pera Müzesi, Etel Adnan

Rum olan İzmirli bir anne ve Şamlı Osmanlı subayı olan bir babanın çocuğu olan Etel Adnan’dan farklı eserler görmek mümkün. Çevresindeki dünyayı doğallıkla yorumlayan özgün soyut manzaraları ve özellikle dağlar renk, yazı, hafıza ve zaman gibi konuları işlediği eserleri dünyayla kurduğu hassas dinamik ilişkiyi anlatıyor.