Ana Sayfa EĞİTİM Öğretmenlere Uzaktan Eğitim – Tatilin Son Haftası Eğitim

Öğretmenlere Uzaktan Eğitim – Tatilin Son Haftası Eğitim

0
Öğretmenlere Uzaktan Eğitim – Tatilin Son Haftası Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin gelişim programlarının 8-12 Şubat haftasında çevrimiçi düzenlenmesine karar verdi. Öğretmenler mesleki çalışma programında öğrencilerin aşamalı eğitim ile hibrit eğitim süreçlerinde öğrenme kazanımı eksikliklerinin giderilmesi için çevrimiçi eğitimler planlayacak.

Okulöncesi, ilk ve ortaöğretim, hayat boyu öğrenme kurularında görevli yönetici ve öğretmenler bireysel, mesleki ve alanlarına yönelik beceri ve bilgilerini arttırmak, pekiştirmek adına çalışma programlarına katılacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 8 Şubat saat 10.10’da EBA’dan öğretmenlere hitap edecek. 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı ikinci döneminde gerçekleştirilecek çalışmaları değerlendirecek. İkinci dönemdeki ilgi eksiklerinin giderilmesine yönelik bu çalışma online olarak yapılacak.

Seminerler Düzenlenecek

Öğreten Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, “Öğretmenler Türkiye İçin Söylüyor” projesi kapsamında hazırlanan ‘Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve klasik müzik’ videoları EBA’dan izlenecek. Öğretmenlere yönelik konser ve müzik dinletileri gerçekleşirken bestekar ve öğretmen Erol Sayan ‘Ulusal Müziğimiz Üzerine Söyleşi’ semineri verecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here