Her geçen gün ülkemizde ve doğada olan olaylar bize doğanın kıymetini hatırlatıyor. Özellikle geçtiğimiz günlerde yaşanan yangınlar hepimizi etkiledi. Bu üzüntüler sonrasında doğayla yakınlaşmak isteyenlere, doğanın ana tema olduğu filmler öneriyoruz.

Doğa ile temas etmekte zorlanıyor ya da vakit bulamıyorsanız, doğru yerdesiniz. İlaç gibi gelecek filmlerle görsel şölene hazırlanın.

1) İnto the Wild

Üniversiteden derece ile mezun olan Christopher mezuniyetten sonra ailesine bir mektup ile veda eder. İstediği hayatın çok başka olduğunu anlatan Christoper, doğa ile bütünleşir.

2) The Sound of Music

Hayatını değiştirmek üzere olan Maria, yedi çocuklu Kaptan Ton Trapp’ın evine mürebbiye olarak gönderilir. Rahibe olmak için cıvıl cııvl olan bu kadın disiplinle büyümüş bu yedi çocuğa bakmaya başlar.

3) Wild

Birçok zorlukla mücadele etmiş bir kadının hikayesini konu alan filmde, kadın sayısız felaket yaşar. Acılarını geri de bırakmak için 1100 mil uzunluğunda bir yolculuğa başlar.

4) Grizzly Man

Amatör boz ayı uzmanı Timoty Treadwell, sevgilisi ile birlikte ayıların arasında korunmadan 13 yaz boyunca yaşar.

5) Portrait of Lady on Fire

18. yüzyılda geçen sürükleyici bir aşk hikayesi. Britanya’da genç bir kadının portre yapmakla görevlendirilen ana karakter sanatçı ve iki kadın arasında yaşanan duygusal ilişkiyi anlatıyor.