Ana Sayfa ANNE & BEBEK Çocuklar İçin Oyun Terapisi Nedir, Faydaları Neler?

Çocuklar İçin Oyun Terapisi Nedir, Faydaları Neler?

0
Çocuklar İçin Oyun Terapisi Nedir, Faydaları Neler?

Çocuklar oyun yoluyla çatışmalarını, sorun ve düşüncelerini çözebilirler. Onların kendini ifade etme biçimi oyun ile birlikte olmaktadır. Oyun terapisi yoluyla onlara ulaşmak, anlamak ve yardımcı olmak mümkündür. Çocukların duygularını ifade etmelerine, sorunlarını çözmelerine yardımcı olabilecek en güzel yöntemlerden biri oyun terapisidir.

Çocuk & Oyun

Eğlenceden çok daha fazlası olan oyun, çocukların hayatıdır. Oyun onlar için konuşmak gibidr, oyuncakları da kelimeler. Çocukları anlamanın en kolay yolu oyuncaklardır. Oyunların zihinsel, bedensel, duygusal gelişime de yararı bulunur. Çocuklar rol yaparken yaşadıkları sorunları tekrar canlandırır ve o an kendi yöntemleri ile başa çıkar. Oyun çocukların duygularını anlamları ve işlemeleri için ellerindeki araçtır.

Hangi Çocuklar Oyun Terapisinden Faydalanır

3-12 yaş aralığındaki tüm çocuklar oyun terapisinden faydalanabilir. Çocuk merkezli oyun terapilerinde çocuğun problemlerinden çok, kişilik olarak çocuğa odaklanır. Çocukların yaşadıkları, duygusal bozukluk kardeş kıskançlığı fobi ve kaygılar ve daha bir çoğunu anlamak ve yardımcı olmak oyun terapisiyle mümkündür.

Çocuklarınızın kendini başkalarına ifade etmesi daha kolay olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here