Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinden biri olan Karadeniz, eşsiz bir doğaya sahip. Kendinizi masallarda hissedebileceğiniz 7 özel noktasını sizlerle paylaşıyoruz.

Artvin – Karagöl

Sahara Milli Parkı’nın içinde bulunan Karagöl, Doğu Karadeniz de en çok ilgi çeken bölgelerden bir tanesi. İçine çeken görsel şöleni ve güzelliği ile baş döndürücü.

Artvin – Deliklikaya Şelalesi

Murgul ilçesine yaklaşık 7 km uzaklıkta Başköy’de bulunan şelale suyun kayayı aşındırması sonucunda oluşmuştur. İlginç şekliyle ziyaretçilerine görsel bir şölen yaratan bu şelale, 7 metreden dökülerek doğanın harikalarından birini bizlere gösteriyor.

Gümüşhane – Örümcek Ormanları

1998 yılında koruma ilan edilen bu orman Avrupa ve Kafkaslar’ın en boylu ve çaplı ladin göknarlarını bulunduruyor. Yamaçları, yüksek ağaçları, şelalleri ve dereleriyle adeta içine çeken bir heyecan barındırıyor.

Ordu – Perşembe Yaylası

Ordu’da yer alan bu doğal harika akarsularıyla meşhurdur. Çimlerle kaplı tepeleri ve menderesleri ile huzuru doyasıya hissettirir.

Sinop – Hamsilos

Türkiye’deki tek fiyort olan Hamsilos aynı zamanda ülkenin en kuzey noktası olan İnceburun’a 10 km uzaklıktadır.

Kastamonu – Gideros Koyu

Türkiye’nin en güzel sahillerinden biri olan Gideros Koyu turistlerden yoğun ilgi görüyor. Kytorors, Kytoron ve Kitoros şeklinde de yazılan bu antik kent Kastamonu’da ziyaretçilerini bekliyor.

Kastamonu – Valla Kanyonu

Dünyanın en derin ikinci kanyonu olan Valla Kanyonu cam seyir terasıyla ziyaretçilerine enfes bir manzara sunuyor.