Ana Sayfa Genel Hüner Çoşkuner Hayatını Kaybetti

Hüner Çoşkuner Hayatını Kaybetti

0
Hüner Çoşkuner Hayatını Kaybetti

Türk sanat müziği sanatçısı Hüner Çoşkuner, kemik iliği kanseri tedavisi gördüğü hastanede 58 yaşında hayatını kaybetti. Sanatçının vefatı ünlü isimleri etkiledi.

Son İsteği Pilav

Kanserle mücadelesinde hayatına gözlerini yuman sanatçı, kardeşini dün sabah 5’te entübe olduğunu anlatan ablası “Bir gün evvel konuştum, ‘Pilav yap bana gel, bana çok baktın hakkını helal et’ dedi helalleştik, bize onun hiç yükü olmadı. O hayatımdaki tanıdığım en hanımefendi insandı” dedi.

Basından Sakladı

Ünlü sanatçı, 10 aydır kanserle mücadele ediyordu. Ablası “Hastalığı aniden çıktı. Yeni bir kaset çıkarması için evde stüdyo kurduk. Çekimler yapıldıktan sonra ağrım var dedi hastaneye gittik, safra kesesi ameliyatı oldu ancak kendine gelemedi. Hastalığını basından, akrabalarından sakladı. Ancak yarım saat evvel canını teslim etti, kedileri vardı, bakıma muhtaç yaşlıları, kanser hastaları vardı. Hepsine bakılmasını vasiyet etti.”

1 Nisan 1963 yılında İstanbul’da doğan sanatçı, ilk albümünü 1987 yılında Selami Şahin’in yapım şirketi Şahinler Plak’ta çıkarmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here